• Sākums
  • Iespējas apmeklēt, līdzdarboties

BDK

Iespējas apmeklēt, līdzdarboties

Uzmanību! Valstī pastāvošās situācijas dēļ ar CoVID-19, talkošanās darbība ir praktiski atcelta! Darbi tiek organizēti tikai individuālā kārtā ar dažu cilvēku dalību, nepulcējoties vienā dienā, bet gan izkliedējot darbus pa vairākām dienām, lai ievērotu distancēšanos gan telpā, gan laikā. Bez iepriekšējas pieteikšanās un saskaņojuma no organizatoriem, uz talku ierasties aizliegts!

   Kūdras muzejdzelzceļš Baložos un kūdras ieguves muzejs ir ilgtermiņa mērķis, uz kuru ejams vēl tāls ceļš – šobrīd muzejdzelzceļa izveide ir tikai agrīnā stadijā, kad darāmā vēl ir daudz, taču skatāmā un izbaudāmā – maz. Trūkst gan infrastruktūra apmeklētāju uzņemšanai, gan sliežu ceļu stāvoklis neļauj veikt pasažieru pārvadājumus visā dzelzceļa garumā.

Dzelzceļš rudenī

   Tāpēc Baložu kūdras muzejdzelzceļš līdz šim nav atvērts kā gatavs tūrisma objekts, iespējas apmeklēt dzelzceļu būs atbilstoši kalendārā publicētajiem pasākumiem - vidēji reizi mēnesī. Tikšanās vieta izbraucieniem pa dzelzceļu - skat. karti un informāciju šeit: Tikšanās vieta pie dzelzceļa. Tuvākās talkas:

   Reizē arī jāmin, ka Baložu kūdras dzelzceļš ir novietots blakus slēgtai industriālajai zonai – Baložu kūdras fabrikai, piekļuves iespējas dzelzceļam ir ļoti ierobežotas, kā arī paša dzelzceļa darbnīcu teritorija ir slēgta un apsargāta, tāpēc lūgums nekādā gadījumā neapmeklēt dzelzceļu bez iepriekšējas saskaņošanas un bez pavadības no BDK biedru puses.

   Visvieglākais veids, kā reizē gan iepazīt to, kā top Baložu kūdras muzejdzelzceļš, gan arī iepazīties ar BDK darbību un biedriem – piedalīties kādā no brīvprātīgo talkām un sajust, ko nozīmē brīvprātīgi veltīt savu darbu kopīga, sabiedrībai nozīmīga mērķa labad! Aicināti visi, neatkarīgi no spējām un prasmēm – katram ir iespēja atrast sev atbilstošāko darbiņu, kā arī svarīga talkas sastāvdaļa ir sociālais aspekts – diskusijas domubiedru lokā, viedokļu apmaiņas!

Ceļa remontdarbi Entuziasti vizinās ar drezīnu

   Lai pieteiktos uz BDK talkām – lūgums rakstīt uz e-pastu .

   Zemāk iespējams iepazīties ar "instrukciju", kam gatavoties un kas notiek brīvprātīgo talkās!

Attachments:
Download this file (Talkas instrukcija.pdf)Instrukcija dalībai BDK talkās[ ]2297 kB

Drukāt E-pasts