BDK

Veido kūdras bānīša muzeju

«Bānīša Draugu klubs» kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem šogad ražīgi strādājuši pie kūdras muzejdzelzceļa izveides.

Pēdējā laikā publiskajā telpā notiek aktīvas, brīžiem pat asas diskusijas par ātrgaitas dzelzceļa līniju «Rail Baltica», kura nākotnē savienos Baltijas valstis ar pārējo Rietumeiropu. Kamēr Eiropas sliežu ceļa platuma dzelzceļš ir vēl tikai uz «papīra», Ķekavas novada Baložos, 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra, jau vairākus gadus notiek kādreizējā kūdras ieguves dzelzceļa atjaunošanas darbi, kas tiešām ir šaursliežu – šo sliežu platums ir 750 milimetri.

Drukāt E-pasts

Kūdras bānītis Baložos kļūst par muzejdzelzceļu

Kūdras pārvadāšanai paredzētais šaursliežu dzelzceļš Ķekavas novada Baložos pamazām pārtop par muzejdzelzceļu, kas vēstīs par kūdras ieguves tradīcijām agrāk un tagadnē.

Sadarbojoties dzelzceļa entuziastu biedrībai „Bānīša Draugu klubs” un kūdras ieguves uzņēmumam SIA „Pindstrup Latvia”, nolemts pārveidot atlikušo šaursliežu dzelzceļa posmu par muzejdzelzceļu. Šādas sadarbības mērķis ir ne tikai saglabāt unikālo kūdras dzelzceļu kā industriālo mantojumu, bet arī ļaut sabiedrībai iepazīt kūdras ieguves vēsturi, metodes, kā arī ietekmi uz dabu, jo Baložu apkārtnē ir virkne purvu, kuros kūdras ieguve pabeigta jau sen un veiksmīgi noris purvu dabiskā atjaunošanās - renaturalizācija.

Drukāt E-pasts